Technologické centrum Praha

Novinky TC Praha: Konference CZEDER, podcast o ERC se Zdeňkem Strakošem

...známe cenu myšlenky

Publikováno: 05.03.2024 Typ publikace: TC Praha na Vědavýzkum.cz

Novinky TC Praha: Konference CZEDER, podcast o ERC se Zdeňkem Strakošem

Novinky TC Praha: Konference CZEDER, podcast o ERC se Zdeňkem Strakošem

Články ke stažení:

V únorových novinkách z Technologického centra Praha se dočtete o podcastu s profesorem Strakošem o českém systému na podporu žadatelů o granty ERC, dozvíte se, jak probíhala konference CZEDER 2024 a pro malé a střední firmy jsou zde informace o štědrých dotacích.

Připravili jsme další podcast, tentokrát se Zdeňkem Strakošem o Expertní skupině ERC

V dalším podcastu TC Praha si můžete poslechnout rozhovor se Zdeňkem Strakošem z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, který koordinuje Expertní skupinu na podporu žadatelů evropských prestižních grantů ERC. Dozvíte se např. jaké vlastnosti by měl mít uchazeč či uchazečka o ERC grant nebo proč je podle Zdeňka Strakoše ERC v českém vědomí stále cizorodý prvek. Ale především uslyšíte, co žadatel získá, když se do grantu ERC pustí.

Doprovodný text i podcast najdete na webu Horizont Evropa.

Uskutečnil se 21. ročník konference CZEDER 2024

Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT uspořádalo 27. února 2024 tradiční konferenci České dny pro evropský výzkum (CZEDER 2024) za účasti významných řečníků a hostů z akademické sféry, veřejné správy i Evropské komise. CZEDER je prestižní konference věnovaná evropským rámcovým programům pro výzkum, technologický vývoj a inovace v České republice. Podtitulem letošního 21. ročníku bylo Střednědobé hodnocení a strategický výhled do budoucnosti programu Horizont Evropa. Prezentace některých řečníků si můžete stáhnout na webu TC Praha, kde je k dispozici také galerie s vybranými fotografiemi z akce.

Byl pořízen i záznam celé akce, který je dostupný na kanále

Přehled všech vybraných aktivit najdete na webu Vědavýzkum.cz