Technologické centrum Praha

Science Café s Danuší Nerudovou

...známe cenu myšlenky

Science Café s Danuší Nerudovou

Science Café s Danuší Nerudovou
Kdy: 28.11.2018
Kde: Brusel (Belgie)

Detailní informace:

Česká styčná kancelář pro výzkum, vývoj a inovace (CZELO) vás společně se svými partnery srdečně zve#### na v pořadí již dvanácté Science Café, které se uskuteční dne 28. listopadu 2018 od 19:00 v Plzeňském domě v Bruselu.

Tentokrát bude naším hostem profesorka Danuše Nerudová, ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně. Profesorka Nerudová se ve své vědecké práci specializuje na problematiku daní a jejich harmonizaci s Evropskou unií. Její výsledky výzkumu bere v potaz nejen Evropský parlament,, ale také Nezávislá komise pro reformu globálního zdanění. Přednášela v OSN v New Yorku na pozvání nositele Nobelovy ceny za ekonomii Josepha Stiglitze a chce, aby se z Mendelovy univerzity stala otevřená instituce v 21. století. 

Science Café je diskusní večer mezi vědci a zájemci o vědu z řad široké veřejnosti a dává účastníkům možnost se v neformálním prostředí zeptat na to, co je zajímá z dané oblasti.
Více o našem hostu naleznete zde, pozvánka zde a registrace zde.

Science Café organizují společně CZELO, Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, p.o., České centrum Brusel, Evropská kancelář Plzeňského kraje v Bruselu a Zastoupení Prahy při EU.