Technologické centrum Praha

Účastnili jsme se veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky

...známe cenu myšlenky

Účastnili jsme se veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky

11.03.2024

Účastnili jsme se veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky

Zástupci Technologického centra Praha (TC) zavítali na veletrh Enforce Tac 2024 konaný ve dnech 26.-28. února v německém Norimberku. Významný veletrh v oblasti vojenské a bezpečnostní techniky poskytl klientům TC ideální prostředí pro rozšiřování obchodních aktivit.

Například český start-up Grant Detection, který vyvinul unikátní zařízení pro detekci lidí a zvířat ve vozidlech a kamionech a je využíván např. při hraničních kontrolách a ve vězeňské službě, našel prostřednictvím zástupců TC na veletrhu distributory svého zařízení v několika evropských zemích. Další česká firma TechTest, která vyvinula přístroj schopný detekovat i ty nejmenší případy bodové kontaminace v reálném čase za pomoci revolučního principu fluorescenčního zobrazování, si prostřednictvím pomoci TC na veletrhu ověřovala možnost uplatnění detektoru při výrobě a plnění munice. Zástupci TC také zjišťovali u velkých firem poptávku po odolné pozemní anténě pro kontinuální přijímání signálu, kterou vyvíjí český start-up DartSat.

Navazování kontaktů s významnými výrobci a distributory a pronikání firem na nové trhy je jedním z cílů evropské sítě Enterprise Europe Network. Účast na Enforce Tac 2024, který je výkladní skříní nejnovějších trendů v obranné a bezpečnostní technice, tak může být pro jednotlivé klienty klíčová pro posílení pozic ve světě obranného průmyslu.

Pro více informací kontaktujte M. Tauchmanna, tauchmann@tc.cz