Technologické centrum Praha

Konal se veletrh virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair v Tokiu

...známe cenu myšlenky

Konal se veletrh virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair v Tokiu

20.07.2022

Konal se veletrh virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair v Tokiu

Na začátku července 2022 proběhl na tokijském výstavišti Tokyo Big Sight druhý ročník veletrhu virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair (dříve VR/AR/MR World), kde nechyběl český stánek spoluorganizovaný agenturami CzechTrade a CzechInvest, ZÚ ČR
v Tokiu, Velvyslanectvím ČR v Tokiu a Technologickým centrem AV ČR. Stánek tak mohlo svým klientům nabídnout zahraniční účast v rozvíjejícím se oboru na úspěšném veletrhu.

Druhý roční XR Fair Tokyo navštívilo cca 45 000 návštěvníků a zúčastnilo se ho přes 950 vystavovatelů, z toho 56 zahraničních. Návštěvnicí na českém stánku mohli vyzkoušet vystavenou techniku a účastnit se virtuálních prohlídek od sedmi českých firem. Zvláště zde oceňovali vysokou úroveň grafiky virtuální reality a uživatelskou přívětivost českých produktů.

Český stánek byl jedním ze tří přítomných oficiálních účastí, čímž potvrdil silnou pozici ČR v tomto odvětví, které je zvláště perspektivní v současnosti, kdy se masově vytváří a konzumuje digitální obsah. To je mj. i díky rozvoji 5G sítí a změnou chování spotřebitelů během koronavirové pandemie. Tyto trendy byly viditelné i na veletrhu, kde se vystavovala nová technologická řešení související s produkcí, obsahem, distribucí, licencí, brandingem nebo marketingem ve VR/AR/MR.

Máte zájem o aktivní účast na zahraničních veletrzích? Kontaktujte: J. Mašatu, masata@tc.cz

XR Fair_Tokio_2022