Technologické centrum Praha

Výsledky výzev MSCA Postdoctoral Fellowships a ERA Fellowships 2021

...známe cenu myšlenky

Výsledky výzev MSCA Postdoctoral Fellowships a ERA Fellowships 2021

25.03.2022

Výsledky výzev MSCA Postdoctoral Fellowships a ERA Fellowships 2021

V těchto dnech informovala Evropská komise žadatele o výsledcích první výzvy MSCA Postdoctoral Fellowships v Horizontu Evropa.

Celkem bylo předloženo 8 356 projektů, o 3 217 projektů méně než v poslední výzvě programu H2020 (MSCA-IF-2020), kdy byl podán rekordní počet projektových návrhů (11 573). Pokles počtu podaných projektů o 27,8 localhost v prvním roce na začátku nového rámcového programu (RP) není nic neobvyklého. 

Ze 165 hodnocených žádostí předložených českými institucemi uspělo 11 projektů – 10 pro- jektů typu European Postdoctoral Fellowships a jeden projekt typu Global Postdoctoral Fellowships. Z rozpočtu Rozšiřování účasti a posilování ERA, tzv. ERA Fellowships (v H2020 známé jako Widening Fellowships) bylo navrženo k financování dalších 13 českých projektů.

Podrobně popisujeme statistiku současných výsledků v článku na webu Horizont Evropa zde

Gratulujeme všem výzkumníkům a výzkumnicím, jejichž projekty získají financování, ať už budou působit na českých institucích nebo vyjedou do jiné země. Gratulujeme rovněž českým institucím, které budou hostit úspěšné žadatele a žadatelky. Věříme, že jsme svými informačními akcemi a poskytnutými konzultacemi  k tomuto úspěchu také přispěli. Již nyní plánujeme akce na podporu zájemců o podávání grantů do druhé výzvy MSCA Postdoctoral Fellowships v Horizontu Evropa.