Technologické centrum Praha

Technologické centrum se účastnilo veletrhu FOR ARCH 2018

...známe cenu myšlenky

Technologické centrum se účastnilo veletrhu FOR ARCH 2018

26.09.2018

Technologické centrum se účastnilo veletrhu FOR ARCH 2018

Technologické centrum AV ČR se v letošním roce opět představilo se svými klienty na stavebním veletrhu FOR ARCH  v areálu PVA Letňany, který se konal ve dnech 18. -22. 9. 2018. Na stánku věnovaném čistým technologiím s využitím nanotechnologií se představily firmy HE3DA, Advanced Materials JTJ, Pardam a Nanotrade.

Velký zájem návštěvníků budily opět baterie HE3DA v boxu složeném jako úložiště energie pro rodinný dům, ze kterého byly napájeny všechny spotřebiče na stánku. Tenkovrstvé lithiové baterie firmy HE3DA se dlouhodobě těší velké pozornosti odborné veřejnosti, návštěvníci se netajili tím, že se již těší na baterie české sériové výroby ze závodu v Horní Suché, který se začal stavět před necelým rokem.

Firma Pardam vystavovala na stánku své respirátory a filtry pro filtraci vína a olejů, včetně kompletního bazénového filtru. Všechny tyto filtry z anorganických nanovláken se nezanášejí a zlevňují tak údržbu a náklady na filtraci.

Také o produkty firmy Nanotrade byl velký zájem. Firma vyrábí jak antibakteriální textil s obsahem nanostříbra, tak impregnaci proti vodě na celou řadu povrchů pro stavební průmysl, kterou na stánku prezentovali.

Velký vzestup zájmu zažívají nyní samočistící nátěry firmy Advanced Materials JTJ, které již prolomily nedůvěru u zákazníků. Tyto fotokatalytické nátěry s obsahem nanočástic TiO2, které firma nabízí pod značkou FN-nano, mají širokou škálu použití a jsou vhodné  jak pro likvidaci organických nečistot, bakterií a virů ve vzduchu uvnitř objektů, např. aplikací na omítkách v bytech, školkách a nemocnicích, tak i k čištění vzduchu a fasád včetně prevence graffiti vně objektů, k likvidaci mastnot a zápachu v kuchyních. Další nanoprodukty jsou vhodné k dočišťování vody v bazénech, jako náhrada některých pesticidů apod.

V pátek 21. 9. se konala v Kongresovém centru výstaviště po celý den také technologická burza organizovaná naším partnerem v síti Enterprise Europe Network

Děkujeme všem našim klientům a jejich zaměstnancům za důstojnou prezentaci na veletrhu For Arch a těšíme se na viděnou na některé z našich dalších akcí. Pro více informací je vám k dispozici Eva Kudrnová, manažerka transferu technologií TC AV ČR.

Impregnace firmy Nanotrade

FOR ARCH_03.jpg

FOR ARCH_04.jpg