Technologické centrum Praha

Konal se Festival exportu 2018

...známe cenu myšlenky

Konal se Festival exportu 2018

26.06.2018

Konal se Festival exportu 2018

Ve čtvrtek 21. června se otevřely brány Festivalu exportu, letos již VI. ročníku. Sdružení CzechInno si vytklo za cíl podpořit obchodní výměnu v oblasti inovativních produktů a služeb zaměřených na rozvoj digitální ekonomiky.

Konferenční sekci zahájila Česká exportní banka, která „asistuje“ podniku při celém procesu exportního kontraktu. Festival Exportu 2018 se zaměřil na spolupráci s netradičními destinacemi, které jsou zařazeny do Exportní strategie ČR v letech 2012-2020 nebo mají vysoký potenciál obchodní spolupráce s ČR. Vystoupili zástupci velvyslanectví z Evropy (Albánie, Bělorusko, Bulharsko a Kosovo), Asie (Pakistán, Irák) a Afriky (Uganda, Demokratická republika Kongo a Konžská republika). Nabízeli otevřené podnikatelské prostředí, úlevy na daních, vysokou nabídku zaměstnanců s vyšším vzděláním (např. v Bělorusku), nízkou administrativní zátěž pro zahájení podnikání (např. v Albánii) aj. 

Odpoledne si mohli zájemci prohlédnout expozice českých a zahraničních firem a institucí na podporu mezinárodní obchodní spolupráce a byl vyhrazen čas na obchodní setkání v rámci B2B Eventu. Ten skýtá možnost se efektivně a v krátkém čase setkat s několika desítkami partnerů z mnoha zemí.

Na podzim se můžeme těšit na další z řady akcí sdružení Czechinno – Smart Business Festival – festival chytrého podnikání. 

Festival Exportu_2018_02.jpg