Technologické centrum Praha

Často kladené otázky a odpovědi, které se týkají COVID-19 a implementace projektů H2020 (včetně MSCA)

...známe cenu myšlenky

Často kladené otázky a odpovědi, které se týkají COVID-19 a implementace projektů H2020 (včetně MSCA)

16.02.2021

Soubory:

Aktualizujeme zprávu publikovanou 4. 12. 2020: Technologické centrum pro Vás připravilo souhrnný dokument, který sdružuje všechny často kladené otázky a odpovědi, jež se týkají ztížené implementace projektů H2020 z důvodu současné pandemické situace a souvisejících vládních opatření. Odpovědi poskytuje přímo Evropská komise a jejich aktuální seznam můžete nalézt zde. Odpovědi si v tomto dokumentu můžete přečíst v českém jazyce s odkazy na jejich původní verzi. 

Nově dokument také obsahuje české doplnění s ohledem na čerpání ošetřovného (OČR) z důvodu uzavření škol. 

Základním cílem tohoto dokumentu je poskytnout ucelené a přehledné informace, které pomohou příjemcům projektů programu H2020 snadněji navigovat v pravidlech, které organicky vznikají v rámci současné situace.

Tento dokument je nyní také doplněn prezentací od Research Executive Agency (REA), která podrobně shrnuje všechna pravidla týkající se ztížené implementace projektů Marie Skłodowska-Curie (MSCA) podle jejich typu, tj. ITN, IF, RISE, ale také COFUND a Noc vědců. Prezentace potvrzuje všechny dříve vydané otázky a odpovědi, které je možné nalézt ve výše zmíněném dokumentu.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na adresu finance@tc.cz

Oba zmíněné dokumenty ještě přikládáme v přílohách níže.