Technologické centrum Praha

Potvrzené odpovědi pro Q4/2020 a projekty MSCA: FAQ a odpovědi, týkající se COVID-19 a implementace projektů H2020

...známe cenu myšlenky

Potvrzené odpovědi pro Q4/2020 a projekty MSCA: FAQ a odpovědi, týkající se COVID-19 a implementace projektů H2020

28.01.2021

Soubory:

Aktualizace informace z května 2020 v tmavém rámečku:

Technologické centrum pro vás připravilo souhrnný dokument, který sdružuje všechny často kladené otázky a odpovědi, které se týkají ztížené implementace projektů H2020 z důvodu současné pandemické situace a souvisejících vládních opatření. Odpovědi poskytuje přímo Evropská komise a jejich nejaktuálnější seznam můžete nalézt zde. Odpovědi si v tomto dokumentu můžete přečíst v českém jazyce s odkazy na jejich původní verzi.

Základním cílem tohoto dokumentu je poskytnout ucelené a přehledné informace, které pomohou příjemcům projektů programu H2020 snadněji navigovat v pravidlech, která organicky vznikají v rámci současné situace.

Tento dokument je nyní také doplněn prezentací od Research Executive Agency (REA), která podrobně shrnuje všechna pravidla týkající se ztížené implementace projektů Marie Skłodowska-Curie (MSCA) podle jejich typu, tj. ITN, IF, RISE, ale také COFUND a Noc vědců. Prezentace potvrzuje všechny dříve vydané otázky a odpovědi, které je možné nalézt ve výše zmíněném dokumentu.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na adresu finance@tc.cz