Technologické centrum Praha

Mladé inovativní firmy podporujeme i v době Covidu

...známe cenu myšlenky

Mladé inovativní firmy podporujeme i v době Covidu

15.12.2020

Mladé inovativní firmy podporujeme i v době Covidu

Soubory:

Podpora rozvoje mladých technologicky orientovaných firem je název článku, ve kterém
v posledním letošním čísle magazínu MM průmyslové spektrum 11-12/2020 popisujeme naši soustavnou práci pro mladé a rozrůstající se firmy a cílenou podporu v jejich počátečních fázích podnikání. Velmi nás pak těší uznání a úst zakladatelů, jako v případě firmy Plomer Engineering nebo startapu Unirmi.

"Od podzimu 2017 využíváme odborných služeb Technologického centra AV ČR. Díky rozsáhlé podpoře v počátcích našeho podnikání formou vzdělávání, specificky zacílených konzultací a mentoringu od zkušených byznysmenů v rámci jejich programu Scale-up your business se nám podařilo překonat prvotní rizikové etapy rozvoje. Postupným organickým růstem s eliminací riskantních kroků, jsme se stali stabilní a fungující firmou s diverzifikovanými činnostmi...."(Jan Plomer)

"Odborníci z Oddělení rozvoje podnikání podporují náš růst, internacionalizaci a přístup k financování, včetně soukromého kapitálu...Po prověření řady grantových příležitostí i nabídek ze strany privátních zdrojů nám byl doporučen finanční nástroj nabízený komunitou EIT Urban Mobility. S pomocí mentorů Technologického centra jsme zažádali o tento nástroj, dobře se připravili na elevator pitch a získali 100 000 eur....." (Jeffrey Martin)

Článek si můžete přečíst na tomto odkazu nebo v příloze níže.