Technologické centrum Praha

Klient TC slavnostně otevřel továrnu na výrobu baterií HE3DA

...známe cenu myšlenky

Klient TC slavnostně otevřel továrnu na výrobu baterií HE3DA

22.09.2020

Klient TC slavnostně otevřel továrnu na výrobu baterií HE3DA

Dne 17. září byla po třech letech výstavby slavnostně otevřena továrna Magna Energy Storage (M.E.S.) na výrobu unikátní české baterie HE3DA v Horní Suché u Havířova. Baterie HE3DA má široké využití v mnoha oborech, od zálohování energie v nemocnicích, vyvažování energetických soustav, přes automobilovou, kamionovou a námořní dopravu až po vesmírné projekty NASA.
Slavnostního otevření se kromě vynálezce baterie Jana Procházky a hlavního investora a architekta celého projektu Radomíra Pruse zúčastnila řada významných hostů a investorů. Investoři z fondu Battery Unite podpořili výstavbu částkou přesahující jednu miliardu korun. Důležitost existence továrny, která je kompletně robotizována a je dobrým příkladem přenosu výzkumu do průmyslu, podpořil svou přítomností i předseda senátu ČR Miloš Vystrčil. Slovy největšího akcionáře továrny Radomíra Pruse se tímto „dostáváme mezi globální lídry v segmentu výroby úložišť energie".

Svou roli v postupném úspěchu baterií HE3DA sehrálo i Technologické centrum AV ČR, které snažení J. Procházky dlouhodobě podporuje. Např. prezentacemi HE3DA na společném stánku na každoročních veletrzích FOR ENERGO. Gratulujeme!

O slavnostním otevření informuje firma s fotografickou galerií zde.

Slavnostní otevření M.E.S.