Technologické centrum Praha

Důležitá výzva pro české inovátory – téma Coronavirus aktuálně v grantovém schématu EIC Accelerator

...známe cenu myšlenky

Důležitá výzva pro české inovátory – téma Coronavirus aktuálně v grantovém schématu EIC Accelerator

16.03.2020

Evropská komise naléhavě vyzývá start-upy a MSP s technologiemi a inovacemi, které mohou pomoci  v boji s léčbou, testováním, monitorováním či dalšími aspekty ohledně pandemie COVID-19, aby se urychleně přihlásily do nejbližší výzvy EIC Accelerator.

Deadline výzvy je ve středu 18. 3. 2020 v 17:00 SELČ.

Alokace výzvy je 164 mil. EUR. Výzva nemá žádná tematická omezení, je v režimu „bottom-up“, což znamená, že neexistují žádné předdefinované tematické priority a žadatelé, kteří předloží řešení ohledně COVID-19, budou hodnoceni stejným způsobem jako ostatní žadatelé. Komise se však bude snažit urychlit přidělování grantů EIC a tzv. „blended finance“ (tj. financování, které kombinuje grant a kapitálové investice) relevantním inovacím pro řešení COVID-19 a usnadní těmto projektům přístup k jiným zdrojům financování a investic.

EIC (European Innovation Council – Evropská rada pro inovace) již v předchozích kolech výzev podpořila některé inovativní projekty zaměřené na řešení COVID-19, jako např. projekt EpiShuttle project pro speciální izolační jednotky, m-TAP project pro filtrační technologii na odstranění infikovaného materiálu a MBENT project, který se zabývá mapováním pohybu lidí v období epidemií.  

Bližší informace: https://ec.europa.eu/info/news/startups-and-smes-innovative-solutions-…

V případě dotazů se, prosím, obraťte na: Silvia Jirásková, jiraskova@tc.cz, tel. 728 890 417