Technologické centrum Praha

Konference Scale-up your business aneb jak úspěšně vyrůst?

...známe cenu myšlenky

Konference Scale-up your business aneb jak úspěšně vyrůst?

30.12.2019

Konference Scale-up your business aneb jak úspěšně vyrůst?

Počátkem prosince se v TC uskutečnila konference „Scale-up your business 2019“, kterou vyvrcholil letošní ročník programu na podporu mladých rostoucích firem a jejímž ústředním tématem byly právě tak zvané scale-upy. Tyto mladé rostoupí firmy, pakliže úspěšně nastartují své podnikání a budou moci nabírat další lidi, mají významný vliv na pracovní trh vytvářením kvalifikovaných pracovních míst v inovativní společnosti, kterou tímto programem podporujeme.

Konference byla určena nejen účastníkům našeho mentoringového programu, ale i dalším firmám, jež růst plánují nebo jej již na vlastní kůži zažívají, a také širší odborné veřejnosti
z podnikatelského, poradenského a investorského prostředí. Proto jsme se také tématu scale-upů věnovali z různých úhlů pohledu.
Byly to především zkušenosti s podporou mnoha firem, které v průběhu posledních dvou let programem prošly, a jaké největší překážky musely překonávat; dalším pohledem byl investorský pohled na malé rostoucí firmy, a také pohled mentorský, který byl součástí celého programu Scale-up your business.

Podrobně o průběhu konference informuje text manažerky programu, Silvie Jiráskové, který je k dispozici na webu Enterprise Europe Network zde.

P. Křepelka, Scale-up Academy