Detail novinky

Příležitosti pro rozvoj a financování nanotechnologií v ČR

Publikováno: 3.6.2013

Příležitosti pro rozvoj a financování nanotechnologií v ČR

Technologické centrum AV ČR, Svaz chemického průmyslu ČR a agentura CzechInvest uspořádaly informační den Příležitosti pro rozvoj a financování nanotechnologií v ČR. Tento v pořadí již druhý informační den byl zároveň součástí implementace středoevropského projektu NANOFORCE. První informační den se konal před rokem pod názvem Rozvoj nanotechnologií a rizikový kapitál v ČR.

Akce se konala 30. května 2013 v Technologickém centru a byla určena zejména technologickým firmám, zástupcům akademické obce a všem, kteří se zabývají výzkumem, vývojem a komercionalizací nanotechnologií. Zúčastnilo se jí 62 účastníků a řečníků, z nichž 25 bylo z podnikové sféry.

Valná část prezentací byla zaměřena na finanční otázky. Bylo to zejména vystoupení Ing. Mariana Piechy, Ph.D., ředitele Odboru inovačního podnikání a investic MPO,
k problematice seed fondu a podpory MSP, dále vystoupili Ing. Luděk Niedermayer, přední ekonom společnosti Deloitte na téma finančních nástrojů, fondů a ekonomické politiky a výkonná ředitelka Czech Private Equity & Venture Capital Association paní Silke Horáková s prezentací k financování podnikatelských záměrů prostřednictvím „andělských“ investorů a rizikového kapitálu v ČR. Ostatní prezentace dopoledního zasedání se týkaly různých forem podpory výzkumu, vývoje a inovací.

Odpolední zasedání bylo věnováno zkušenostem v podnikání několika úspěšných českých firem v oblasti nanotechnologií, konkrétně firem TESCAN s.r.o., Advanced Materials JTJ s.r.o. a Nanovia s.r.o., a diskusi.

Přednášející Luděk Niedermayer (Deloitte)

Diskutující Jaroslav Klíma (TESCAN)

 

 

 

 

 

 

 

 

Program semináře a prezentace jsou k dispozici v přílohách níže.
Více fotografií z akce naleznete na tomto odkazu